بازی اندروید

اخطار درباره برخی اقدمات برای محدودسازی فعالیت سمن ها در هرندی و محلات صدمه خیز تهران

اخطار درباره برخی اقدمات برای محدودسازی فعالیت سمن ها در هرندی و محلات صدمه خیز تهران

عضو هیات رییسه شورای شهر تهران تصریح کرد: برخی سمن ها را رقیبی جدی در ساماندهی و بهبود وضعیت محلات صدمه خیز می دانند و همین مسأله سبب شده ناکارآمدی نهادهای متولی امر مشخص شود.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، سید آرش حسینی میلانی بامداد امروز در دویست و هفتاد و هشتمین جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران با تبریک اعیاد پیش رو اظهار داشت: ۱۴ اسفند، سالگرد درگذشت دکتر محمد مصدق، نخست وزیر آزادی خواه و ملی گرای ایران است که در راه احقاق حقوق ملت ایران جانفشانی های بسیار کرد.
وی به روز جهانی حیات وحش در ۱۲ اسفند اشاره نمود و عنوان کرد: مجموعه محیط زیست شهری تهران به انجمن یوزپلنگ ایرانی کمک کرده و فضایی را در اختیار آنها قرار داده بود. متاسفانه بعضی از واحدها در شهرداری پیگیر هستند این دفتر کوچک و مختصر را که در اختیار این انجمن ملی قرار دارد، به این بهانه که یوزپلنگ چه ربطی به تهران دارد، بگیرند.
رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر افزود: این در شرایطی است که کلانشهرهای دنیا برای پشتیبانی از تنوع زیستی کشورشان سرمایه گذاری می کنند و از هزاران ملکی که در اختیار گروه های مختلف اجتماعی است، حتما سهم یک انجمن ملی، در اختیار داشتن یک دفتر مختصر است. البته معاونت اجتماعی و فرهنگی در حال تلاش است که این مورد را تثبیت کرده و آنها این مجوز را بگیرند.
حسینی میلانی در تذکری در ارتباط با منع فعالیت سمن ها در محلات صدمه خیز خاطرنشان کرد: برپایه خبرهای واصله در خصوص ایجاد محدودیت بر سر راه فعالیت سازمان های مردم نهاد در منطقه ۱۲، فشارهای گوناگونی از جانب برخی نهادها در باب عدم زمینه سازی برای فعالیت سازنده سمن ها در محله هرندی اعمال شده است.
وی ضمن اشاره به حکم اخیر صادر شده درباره جمعیت امام علی (ع) تصریح کرد: ظاهراً برخی سمن ها را رقیبی جدی در ساماندهی و بهبود وضعیت محلات صدمه خیز می دانند و همین مسأله سبب شده ناکارآمدی نهادهای متولی امر مشخص شود.
این عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: گویا بناست در محله هرندی و سایر محلات صدمه خیز تهران، برخی تشکیلاتی را مستقر کنند و نتایج فعالیت ها و زحمات چندین ساله سمن ها را بی تأثیر نشان داده و خود دست به کار فعالیتهای ضربتی و غیر اجتماعی بزنند.
حسینی میلانی با تکیه بر اینکه ما بعنوان نمایندگان شهر تهران معتقدیم سمن ها در منطقه ۱۲ و سایر محلات صدمه خیز بخصوص محله هرندی دارای کارنامه و سابقه درخشانی هستند، اظهار داشت: شهرداری تهران موظف است زمینه را برای فعالیت بیشتر و کارآمدتر این بخش از جامعه مدنی فراهم نموده و در مقابل هرگونه فشار خارج از ساختار مدیریت شهری ایستادگی کند و بدون مجوز شورا هیچ گونه فعالیتی درمورد ایجاد محدودیت برای سمن ها انجام ندهد.
وی افزود: نقش معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در این بین بسیار حائز اهمیت می باشد و باید در جهت سیاست های ابلاغی شورای شهر اقدام نموده و کلیه امکانات و لوازم فعالیت سمن ها در محلات صدمه خیز به خصوص محله هرندی را فراهم آورد.1399/12/17
23:50:38
0.0 / 5
1245
تگهای خبر: خدمات , سرمایه گذاری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بازی اندروید