بازی اندروید

سفارش ای به سیاستگذاران برای اقناع مردم در مقابل خطرات كرونا در آستانه نوروز

سفارش ای به سیاستگذاران برای اقناع مردم در مقابل خطرات كرونا در آستانه نوروز

بازی اندروید: عضو هیات مدیره انجمن مددکاران اجتماعی ایران یکی از راهکارهای برقراری ارتباط در روزهای نوروز و در دوران کرونا را کمک گرفتن از فضای مجازی عنوان نمود و اظهار داشت:  هرچند دید و بازدیدهای مجازی نمی تواند جای دید و بازدیدهای واقعی و حضوری را بگیرد، اما برای پیشگیری از عوارض خطرناکی که می تواند غیرقابل جبران هم باشد،  چاره ای نیست جز اینکه از ابزار فضای مجازی و ابزارهای مشابه استفاده نماییم.


عباسعلی یزدانی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به نقش مسئولیت پذیری اجتماعی در کاهش ویروس کرونا در روزهای نوروز اظهار نمود: در اوایلی که مبحث کرونا عنوان شد، این نگرانی وجود داشت که اگر کرونا بعنوان پدیده ای زودگذر باشد، میتوان برای آن چاره جویی کرد، اما اگر قرار باشد به صورت طولانی مدت با آن مواجه باشیم، یکی از پیامدها و عوارض آن این است که مردم خسته خواهند شد و وقتی خسته شوند کمتر احتیاط می کنند و طبیعتا باید خویش را به شکلی سازگار کنند که به زندگی عادی شان صدمه ای وارد نشود؛ بخصوص در زمینه دید و بازدیدها که مباحث زیادی وجود دارد و نمی توان از مردم انتظار داشت تا سنتی که با آن بزرگ شده اند و به شکلی سبک زندگی شان به حساب می آید را کاملا نادیده بگیرند.
وی افزود: اما باید به این نکته هم دقت کنیم و تبلیغات مان را به این سمت و سو ببریم که ما حالا در حال ترسیم دوره تاریخی از تمدن بشری هستیم و این شرایط را شاید در دوره هایی که جنگهای گسترده ای هم اتفاق افتاده تجربه کردیم.
این مددکار اجتماعی با اشاره به اینکه ناچاریم از هوش خود استفاده و چاره ای پیدا کنیم؛ یکی از این چاره ها را کمک گرفتن از فضای مجازی عنوان نمود و اظهار داشت: هرچند دید و بازدیدهای مجازی نمی تواند جای دید و بازدیدهای واقعی و حضوری را بگیرد، اما برای پیشگیری از عوارض خطرناکی که می تواند غیرقابل جبران هم باشد، چاره ای نیست جز اینکه از ابزار فضای مجازی و ابزارهای مشابه استفاده نماییم.
یزدانی ضمن اشاره به این که فضای مجازی یکی از طریق های رفع بخشی از این محدودیت هاست، اظهار داشت: البته سیاست گذاران ما باید برای این مورد فصل تبلیغاتی، اطلاع رسانی و آگاه سازی را باز کنند و صرف سفارش های مستقیم (که به خانه یکدیگر نروید و با فضای مجازی این نقیصه را جبران کنید) نمی توان راهگشایی کرد. باید برای این مورد هزینه و در چارچوب سریالها و فیلمها برنامه ریزی نماییم.
عضو هیات مدیره انجمن مددکاران اجتماعی ایران یکی دیگر از طریق ها را گفت وگوی با مردم بیان کرد و افزود: یکی از نقیصه های مهمی که در کشور داریم ضعف گفت وگوی بین اجزای مختلف جامعه است؛ به عبارتی قشرهای مختلفی که در جامعه وجود دارند، بخصوص دولتمردان، مدیران و تصمیم سازان خیلی کم با مردم گفتگو می کنند و تصور بر این است که مردم باید گوش به فرمان باشند، اما این تصور در این شرایط که با دشمن خطرناکی به نام اپیدمی کووید-19 مواجه هستیم امکان دارد چندان راهگشا نباشد.
وی اعتقاد دارد که باید از این شرایط برای اصلاح رویه ها استفاده نماییم. باب گفتگو با مردم را باز نماییم و مردم را تشویق نماییم که اگر سوالی دارند بپرسند و پاسخ درستی هم بگیرند. این سوال باید برای سیاستگذاران ما وجود داشته باشد که چرا باوجود سفارش های بهداشتی موجود، برخی از مردم هنوز از ماسک استفاده نمی کنند؟ که یکی از علل آن می تواند ضعف اعتماد اجتماعی باشد.
یزدانی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار نمود: میتوان از شرایط موجود بعنوان فرصت بهره برد و تغییر رویه ای را در جامعه بنا بگذاریم و مردم را تشویق نماییم که سوال بپرسند و از طرفی خویش را در هر موقعیت و شرایطی که هستیم ملزم بدانیم که مردم را توجیه نماییم به جای اینکه صرفاً سفارش و دستور و جریمه نماییم، مردم را توجیه کنیم؛ مردم کشور ما مردمی عاقل و هوشمند هستند و اگر قانع و توجیه شوند که اتفاقی به نفع خود و جامعه است همکاری خواهند کرد.
وی افزود: حالا همه می دانند که رفع این اپیدمی تنها با همراهی جمعی می تواند اتفاق افتد.1399/12/23
12:17:36
0.0 / 5
1435
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بازی اندروید