بازی اندروید
معاون بهزیستی تشریح كرد

شناسایی بی خانه های دهكهای اول، دوم و سوم

شناسایی بی خانه های دهكهای اول، دوم و سوم

معاون مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی کشور ضمن تشریح اقدامات این معاونت در سال ۱۳۹۹، با اشاره به اینکه ۳۵ هزار و ۱۶۹ واحد مسکونی در دست راه اندازی داریم، اظهار داشت: سال جاری کلان پروژه تعریف کردیم که بتوانیم این ۳۵ هزار و ۱۶۹ واحد را در چارچوب کلان پروژه مسکن سال ۱۴۰۰ تحویل جامعه هدف دهیم که تحول جدی و جهش بزرگ در بحث مسکن جامعه هدف با افزایش کمک های بلاعوض و تسهیلاتی که تقدیم می شود، شکل خواهد گرفت.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، دکتر یزدان مهر مهم ترین اقدامات این معاونت در سال ۱۳۹۹ را در چهار حوزه مسکن، اشتغال، مراکز و موسسات، مشارکت ها و امور مجلس تشریح نمود و اظهار داشت: در ارتباط با بحث مسکن استراتژی ما توانمندسازی توام با کرامت انسانی است، چونکه معتقدیم اگر مددجوی ما که انسان شریفی است، توانمند شود و بتواند به دامن جامعه بازگردد با عزت بیشتری می تواند زندگی کند تا اینکه صرفاً دنبال کمک های مقطعی و نقطه ای باشیم، بنابراین نگاهمان نگاه توانمندسازی توام با کرامت انسانی است.
معاون مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی کشور اضافه کرد: از همین رو با راهبری هوشمندانه رئیس سازمان بهزیستی، صدمه شناسی و برنامه ریزی صورت گرفت و در سال ۹۹ اتفاقات خوبی رخ داد. تعهد ما در سال ۹۸ ساخت و تسهیل گری ۷۶۰۰ واحد مسکونی برای جامعه هدف بود که در همان سال ۹۸ ما ۱۴ هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی را تسهیل گری و تحویل دادیم.
وی ادامه داد: در سال ۹۹ هم تعهد ما ۷۶۰۰ واحد بود که ۱۶ هزار و ۵۰۰ واحد را با افزایش اعتباراتی که داشتیم تسهیل گری و تقدیم جامعه هدف کردیم.
یزدان مهر با اعلان اینکه در سال ۹۸ کل منابع عمومی ما در بحث مسکن ۴۵ میلیاردتومان و در سال ۹۹، ۶۵ میلیارد تومان بود، اظهار داشت: به لطف خدا در سال ۹۹ بیشتر از ۴۰۰ میلیارد تومان توانستیم از نهادهای عمومی و خیران در ارتباط با بحث مسکن کمک بگیریم. از این ۱۶ هزار و ۵۰۰ واحدی که ساخته و تحویل داده شد تفاهم نامه های مختلفی بسته شد تا این صورت گرفت.


آخرین وضعیت ساخت مسکن خانوارهای دارای دو معلول


معاون مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی کشور با اعلان اینکه یکی از تفاهم نامه هایی که به خوبی عملی شد بحث ساخت مسکن خانوارهای دارای حداقل دو عضو معلول بود، اظهار داشت: با دستگاه های همکار که از سنوات قبل این تفاهم نامه بسته شده بود، جلساتی که با حضور ریاست سازمان، ریاست بنیاد مستضعفان، ریاست ستاد اجرایی فرمان حضرت امام، ریاست بنیاد مسکن و مجمع خیرین، اعتبار و منابع تزریقی ما در روستاها از ۱۸ میلیون تومان به ۸۵ میلیون تومان افزایش پیدا کرد و الان بعنوان کمک بلاعوض حمایت می نماییم. ۵۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه دراز مدت توسط بنیاد مسکن به این افراد تقدیم می شود.
وی ادامه داد: در شهرها در گذشته ۳۶ میلیون تومان کمک بلاعوض برای ساخت مسکن خانوارهای دارای حداقل دو عضو معلول بود که حالا تا ۱۴۰ میلیون تومان بالا رفته و در دستگاه های مذکور هم افزایی سازنده ای شکل گرفته است.
یزدان مهر اظهار داشت: ما ۱۴ هزار و ۳۰۰ خانوار دارای حداقل دو عضو معلول شناسایی کرده بودیم که تا آخر سال ۹۹، ۱۰ هزار و ۴۶۷ واحد مسکونی در چارچوب برنامه واگذار شده و سال جاری مابقی آن آماده و تحویل جامعه هدف داده می شود.


شناسایی بی خانه های دهکهای درآمدی اول، دوم و سوم

معاون مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی کشور در ادامه درباره قرارگاه خاتم الانبیا اظهار داشت: ما ۱۵ هزار خانواری که از دهک های یک، دو و سه هستند و امیدی به خانه دار شدنشان وجود نداشت شناسایی کردیم و ۱۵۰۰ واحد را در سال قبل شروع کردیم که عملیات راه اندازی ۶۰۷ واحد مسکونی در چارچوب برنامه مشترک با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا شروع شده و حدود ۲۰۰ واحد آن به جامعه هدف ما واگذار شده که در این برنامه آورده جامعه هدف ما صفر است، یعنی صفر تا صد این خانه ها توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا و سازمان بهزیستی ساخته و تحویل داده می شود که از ۱۵۰۰ واحد، ۲۰۰ واحد به جمعیت جامعه هدف تحویل داده شده است.


ساخت خانه برای ایتام نیازمند + رقم وامهای پرداختی

یزدان مهر درباره مسکن ایتام هم اظهار نمود: تابحال عملیات راه اندازی ۶۷۰ واحد مسکونی ویژه ایتام در چارچوب برنامه مشترک با سازمان برنامه و بودجه، صندوق توسعه ملی و بنیاد مسکن شروع شده که در سال ۹۹، ۵۱ واحد مسکونی به جمعیت هدف زیر پوشش واگذار شد که ۵۰ میلیون تومان کمک بلاعوض تقدیم می شود و به تازگی یکی از نهادهای انقلابی هم مصوب کردند که بتوانند حداقل به همین میزان کمک بلاعوض انجام دهند.
وی ادامه داد: ۵۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه توسط بنیاد مسکن به این خانوارها داده می شود که بتوانند نسبت به ساخت اقدام نمایند.
معاون مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی کشور افزود: در چارچوب برنامه مشترک با سازمان بسیج سازندگی راه اندازی ۱۳۸۰ واحد مسکونی را آغاز کردیم که ۳۳۰ واحد مسکونی به جامعه هدف در سال ۹۹ واگذار شد.


برنامه بهزیستی برای راه اندازی خانه ویژه مددجویان در سال ۱۴۰۰

وی با اعلان اینکه ۳۵ هزار و ۱۶۹ واحد مسکونی در دست راه اندازی داریم، اظهار نمود: سال جاری کلان پروژه تعریف کردیم که بتوانیم این ۳۵ هزار و ۱۶۹ واحد را در چارچوب کلان پروژه مسکن سال ۱۴۰۰ تحویل جامعه هدف دهیم که تحول جدی و جهش بزرگ در بحث مسکن جامعه هدف با افزایش کمک های بلاعوض و تسهیلاتی که تقدیم می شود شکل خواهد گرفت و برنامه ما این است که ۱۰ هزار واحد مسکونی را سال جاری آغاز نماییم.
معاون مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی کشور افزود: مجلس و دولت در بحث جامعه هدف بهزیستی و کمیته امداد حضرت امام پشتیبانی های خوبی کردند و تعامل موثر و پرتحرکی که این دو دستگاه با دولت و مجلس داشتند منابع خوبی پیشبینی شده که سال جاری امیدواریم با تحقق و تخصیص این منابع و کمک هایی که از خیران و نهادهای عمومی و مردمی و پویش هایی که برنامه ریزی کردیم انجام دهیم، بتوانیم هم ۳۵ هزار واحد مسکونی در دست راه اندازی را تا آخر سال ۱۴۰۰ تحویل جامعه هدف دهیم و هم عملیات اجرایی ۱۰ هزار واحد مسکونی را آغاز نماییم.


تامین زمین در چارچوب اجاره ۹۹ ساله برای راه اندازی ۴۰ هزار واحد در استانهای محروم

یزدان مهر اشاره کرد: یکی از اتفاقات خوبی که در حال رخ دادن است، این است که وزارت مسکن و شهرسازی اعلام آمادگی کرده و در سه استان هماهنگی لازم به عمل آمده که وزارت راه و شهرسازی تأمین زمین به صورت اجاره ۹۹ ساله برای راه اندازی ۴۰ هزار واحد مسکونی را در سال ۱۴۰۰ انجام دهد که در فروردین ماه سالجاری جلسات استانی در سیستان و بلوچستان، فارس و کهگیلویه و بویر احمد تشکیل شده و این زمین ها به سازمان بهزیستی واگذار می شود تا بتوانیم خانوارهایی که فاقد زمین هستند را پوشش دهیم و این زمین به آنها داده شود و بتوانیم عملیات ساخت مسکن را انجام دهیم.

یزدان مهر در ادامه در ارتباط با عملکرد امور مجلس سازمان بهزیستی که یکی از دفاتر زیر مجموعه معاونت است، اظهار داشت: باتوجه به نگاهی که به مجلس داریم و داشتیم و مجلس را بعنوان فرصت برای ارتقای خدمات رسانی توام با کرامت انسانی به جامعه هدفمان می بینیم و شعارهای خوبی که مجلس یازدهم داشت، خوشبختانه با تعامل موثر و پرتحرکی که با مجلس داشتیم ثمرات این تعامل را دیدیم و حمایت های ویژه ای از جانب مجلس در چارچوب برنامه بودجه عملیاتی شد و برآیند آنرا در قانون بودجه ۱۴۰۰ خواهیم دید.
وی افزود: استراتژی ما در ارتباط با مجلس پرسشگر تعامل موثر و پرتحرک است. ما در بحث مجلس یکی از برنامه هایی که به صورت مرتب انجام می شود، ملاقات نمایندگان با ریاست سازمان است و گاها ملاقات نمایندگان در معاونت مشارکت های مردمی و توانمندسازی و امور مجلس است.
معاون سازمان بهزیستی با اعلان اینکه در سال ۹۹ بیشتر از ۱۵۰ نفر از نمایندگان به سازمان بهزیستی آمدند و با ریاست سازمان ملاقات داشتند و مشکلات منطقه را تشریح کردند و ما ظرفیت ها و مشکلات سازمان را تشریح کردیم، اظهار نمود: یک تبادل نظر خوبی شکل گرفت که این ها به کمک سازمان آمدند و در جهت ارتقای خدمات رسانی توام با کرامت انسانی به جامعه هدف گام برداشتند.
یزدان مهر درباره مکاتباتی که نمایندگان داشتند، اضافه کرد: باتوجه به مشکلاتی که جامعه هدف ما و مددجویان در پیچیده ترین سال اقتصادی و سخترین شرایط اقتصادی در سال قبل داشتند، ما بیشتر از ۱۹۲۱ مکاتبه از جانب نمایندگان داشتیم که همکاران در سازمان و استان ها با سعه صدر این مکاتبات را پاسخ دادند و کمک کردند تا مشکلات جامعه هدف روان تر شود و تا حدودی التیام پیدا کند.
وی با اعلان اینکه در سال ۹۹، ۱۲ طرح و لوایح در مجلس داشتیم، اظهار داشت: تعداد سوالاتی که مربوط به سازمان بهزیستی بوده ۲۳ سوال بوده که با تعامل موثر و پرتحرکی که با نمایندگان بود هیچ کدام از سوال ها به صحن نرفت و همه در کمیسیون ها و مذاکراتی که داشتیم و هم افزایی و تبادل نظری که شکل گرفت قانع شدند. تعداد تذکراتی که سازمان داشته ۳۸ تذکر بوده که عموما در ارتباط با بحث مشکلات جامعه هدف بوده که ما همه اینها را پاسخ دادیم و تعامل موثر و پرتحرکی با مجلس پرسشگر داریم.

ادامه دارد


1400/01/27
16:07:38
5.0 / 5
1498
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بازی اندروید