بازی اندروید
رئیس شورای عالی استان ها:

همكاری شورای عالی استانها و كمیته امداد برای محرومیت زدایی در شهرها و روستاها

همكاری شورای عالی استانها و كمیته امداد برای محرومیت زدایی در شهرها و روستاها

به گزارش بازی اندروید رییس شورای عالی استانها با اعلان اینکه کمیته امداد امام خمینی (ره) و شورای عالی استانها توانایی های زیادی دارند اظهار داشت: همکاری شورای عالی استانها و کمیته امداد امام خمینی (ره) می تواند به محرومیت زدایی در شهرها و روستاها بینجامد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، علیرضا احمدی رییس شورای عالی استانها در آیین امضای تفاهم نامه همکاری شورای عالی استانها و کمیته امداد امام خمینی (ره) اظهار داشت: این تفاهمنامه می تواند خیلی از مشکلات را در کشور برطرف کند.
وی ادامه داد: شورای عالی استانها اختیار ارائه طرح به مجلس را دارد و می تواند همانند مجلس و دولت طرح ارائه کند. اما ارائه طرح به مجلس و تبدیل شدن آن به قانون زمان بر است.
احمدی افزود: ما راه دیگری برای تسریع همکاری داریم و آن این است که اختیارات و توانمندی ها را به اشتراک بگذاریم. به این طریق می توانیم خیلی از مشکلات را در زمان کم برطرف نماییم.
رییس شورای عالی استانها بیان کرد: از آنجایی که طرح نیکوکاری هم در این تفاهمنامه دیده شده است ما می توانیم بوسیله شوراها نیازمندان روستاها و شهرها را شناسایی کرده، زیر پوشش قرار دهیم.
وی اشاره کرد: کمیته امداد کارهای بزرگی انجام می دهد و خدمات گسترده ای ارائه می کند. ما نیز در شورای عالی استانها در امر محرومیت زدایی اقدام نموده ایم که می تواند زمینه همکاری بیشتر با کمیته امداد را فراهم آورد و این همکاری می تواند به محرومیت زدایی در روستاها و شهرهای کوچک منجر شود.
احمدی گفت: از زمانی که سکان دار شورای عالی استانها شدیم سعی کردیم روابط خودرا با تمام دستگاهها بهبود بخشیده و اشتراک توانمندی ها را داشته باشیم.
طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها، احمدی اشاره کرد: متاسفانه حالا مدیران ادارات با هم در گیر هستند و اگر همچنین پیش برویم با مشکلات جدی روبرو می شویم. خوشبختانه طرح مدیریت یکپارچه شهری نیز در دستور کار مجلس است و در صورت تصویب می تواند خیلی از مشکلات را برطرف کند.
رییس کمیته امداد بر نقش بی بدیل شوراهای اسلامی شهر و روستا برای خدمت به محرومان تاکید کرد
به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا همین طور طبق اعلام پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری با شورای عالی استانها اظهار داشت: تعامل و همکاری میان دستگاه های اجرائی راهگشای خیلی از مشکلات کشور است و دراین زمینه شورای عالی استانها باتوجه به ظرفیت ها می تواند نقش زیادی داشته باشد.

وی با اشاره به اختیارات قانونی شوراهای اسلامی شهر و روستا، اشاره کرد: باید با برنامه ریزی و همدلی، رفع مشکلات محرومان و نیازمندان را در اولویت قرار دهیم.

رییس کمیته امداد تامین زمین برای ساخت مسکن خانواده های نیازمند را یکی از زمینه های همکاری برای کمیته امداد و شوراهای اسلامی شهر و روستا دانست و اظهار نمود: تنها مرجعی که می تواند بصورت مستقیم به مجلس شورای اسلامی لایحه عرضه نماید شوراها هستند و باید از این ظرفیت برای کمک به محرومان بهره گرفت.

بختیاری به اهمیت بحث مسئولیت های اجتماعی اشاره نمود و اظهار داشت: بعنوان نمونه در موضوع ایتام و معلولان، مسئولیت اجتماعی نهادهای مختلف می تواند تا حد زیادی چالش های موجود را حل کند.
منبع:

1400/03/06
15:06:51
5.0 / 5
1042
تگهای خبر: خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
بازی اندروید