بازی اندروید
معاون فرهنگی وزیر علوم:

باید زندگی دانشجویی را ارتقاء ببخشیم

باید زندگی دانشجویی را ارتقاء ببخشیم

به گزارش بازی اندروید معاون فرهنگی، اجتماعی وزیر علوم، اظهار داشت: باید زندگی دانشجویی را ارتقاء ببخشیم و دانشجویان توانمندی هایی را بغیر از توانمندی حرفه ای و علمی خود داشته باشد. باید زندگی آموزشی دانشجو را به زندگی عام وصل نماییم.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، غلامرضا غفاری در وبینار "دختران توانمند، شهر متعالی" که به همت جهاد دانشگاهی واحد الزهرا برگزار شد، اظهار نمود: حتی در دوران کودکی و سالمندی زمانی نشاط به همراه خواهد داشت که افراد زندگی وابسته ای نداشته باشند و با خوداتکایی عاجز و وابسته نباشند. بدین سبب سیاست کمک در درجه اول سیاست خوبی بنظر می رسد اما در عین حال سیاست فریبنده ای است.
وی افزود: باید پذیرفت پروسه توانمندی باید به شکلی باشد که کسب شود. توانمندی به مثابه چندین دارایی است. این مساله کمک می نماید قابلیت های افراد کسب و از آنها استفاده گردد. داشته ها و دارایی ها را باید خود به دست آورد و بحث توانمندسازی ناظر به همین مورد است که در صدد کسب آنچه محدود است برآییم.
غفاری با اعلان اینکه زندگی خوب زمانی حاصل می شود که فرد خود اتکا و نه وابسته باشد، این را هم اظهار داشت که در برنامه های توان افزایی هویتی دختران باید مواردی را در نظر گرفت که برمبنای آنها دختران بتوانند برای خود جایگاهی تعریف کنند.
وی با اعلان اینکه نمی توان از بیرون تصمیم به توانمندی دختران گرفت، اظهار داشت: برخی تعیین کننده ها دراین زمینه به فرصت ها در سطوح مختلف باز می گردد. نخستین فرصت آموزش و فرصت تحصیلی کامل برای دختران است. خوشبختانه الان این فرصت برای دختران در دانشگاه ها برقرار است.
معاون فرهنگی اجتماعی وزیر علوم افزود: کیفیت زندگی دلالت بر چند و چون زیست اجتماعی هر فرد در دالان زندگی روزمره و فعالیت اجتماعی فرد در ساحت ذهنی و عینی دارد. کیفیت زندگی در معنای جامعه شناختی به وضعیت کنشگران جامعه و نظام شخصیت باز می گردد. صحبت از کیفیت زندگی هم به لحاظ انچه در اعیان اجتماعی با آن مواجه ایم و هم آنچه در ذهن فرد می گذرد مهمست.
غفاری معتقد است: نخستین قدم برای توانمندسازی دختران این است که تنظیمات مناسبی برای داشته های ذهنی داشته باشیم و هیچ کدام از این داشته ها از پیش تعیین شده نبوده و نمی توانند باشند بلکه باید آنها را کسب نمود. هر فرد کیفیت زندگی خودرا باید بسازد و در صورتی موفق به انجام این کار می شود که تبدیل به یک کنشگر شود.
به گفته ی ایشان، بسترهای فراهم شده برای بالفعل کردن قابلیت به دست آورده کنشگری عاملان بسیار مهم می باشد. افراد به دنبال اثبات حضور خود می روند چونکه قابلیت ها و توانمندی هایی را به دست اورده اند و در این بین کارگزاران بخش ساختاری و نهادی باید میدان لازم برای کنشگران را فراهم آورد.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در آخر با اشاره به نظام هنجاری جامعه بعنوان عامل تنظیم کننده کنش افراد، اظهار داشت: کم و کیف هنجارها در این راستا بسیار مهم می باشد. باید توجه کرد نظام هنجاری چه فرصت هایی را فراهم نموده است و اجازه بازدهی بیشتری به ما می دهد یا خیر. میدان دانشگاه باید فراتر از برنامه درسی حرکت نماید چونکه دانشجو به برنامه های فراتر از درسی نیاز دارد.
منبع:

1400/03/29
19:16:37
5.0 / 5
1266
تگهای خبر: آموزش , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
بازی اندروید