بازی اندروید

زنان حق دارند برای زحماتشان در خانه طلب دستمزد كنند

زنان حق دارند برای زحماتشان در خانه طلب دستمزد كنند

به گزارش بازی اندروید معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری با اشاره به اینکه زنان حق دارند برای زحماتشان در خانه طلب دستمزد کنند، اظهار داشت: نظر به نقصها قانون فعلی، «لایحه اصلاح قانون اجرت المثل» را برای طی تشریفات قانونی به دولت ارسال کرده ایم.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، معصومه ابتکار در حساب توییتری خود نوشت: " ‏مطالعات نشان داده است خانه داری ‎زنان دارای نقش مهمی در ‎اقتصاد خانواده و کشور بوده و تا ۳۰ درصد تولید ناخالص ملی ارزش دارد."
وی افزود: " زنان حق دارند برای زحماتشان در خانه طلب دستمزد کنند. نظر به نقصها قانون فعلی، «لایحه اصلاح قانون اجرت المثل» را برای طی تشریفات قانونی به دولت ارسال کرده ایم."


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، پیش از این اشرف گرامی زادگان، مشاور حقوقی و پارلمانی معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهوری در مورد این لایحه اظهار داشته بود: زوجه در روزهای زوجت کارهایی را که شرعا بر عهده اش نیست و عرفا اجرت است را انجام می دهد و می تواند از دادگاه مطالبه این اجرت را داشته باشد. نکته متمایز این لایحه اصل بر عدم تبرع آن است به این معنا که در اینجا مرد باید ثابت کند که خانم تبرعی کار کرده است.
منبع:

1400/04/12
22:21:38
5.0 / 5
1144
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بازی اندروید