بازی اندروید

خیلی از وعده هایم محقق شد

خیلی از وعده هایم محقق شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت که خیلی از برنامه ها و وعده هایی که در زمان کسب رای اعتماد در حوزه بازنشستگان داده بودم؛ مانند همسان سازی حقوق، افزایش شفافیت، سودآور کردن بنگاه های تابعه صندوق بازنشستگی و عرضه خدمات متنوع اجتماعی و رفاهی محقق شد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری در نشست با مدیرعامل، معاونان، مدیران کل صندوق بازنشستگی کشوری و دو نفر از نمایندگان کانون های بازنشستگان کشوری و بعد از شنیدن صحبت های نمایندگان بازنشستگان به اغتشاش موجود در فعالیت تشکل های صنفی و تخصصی در کشور و صدور مجوز آنان از جانب دستگاه ها و وزارت خانه های مختلف اشاره نمود و اظهار داشت: کانون ها و تشکل های در ارتباط با بازنشستگان کشوری هم از این وضعیت ضربه خورده اند و به همین دلیل، نتوانستیم تشکیلات واحدی را برای آنان شکل دهیم.
وی ضمن اشاره به ایجاد کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی در دوره مسئولیت خود در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، خاطرنشان کرد: متاسفانه در مورد بازنشستگان کشوری موفق به این کار نشدیم؛ اما اگر کانون های موجود در همین مدت کوتاه باقیمانده تا آخر دولت دوازدهم بتوانند کنار هم جمع شوند، آمادگی داریم از ایجاد کانون عالی در چارچوب کانون های عالی صنفی، حمایت نماییم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: "قانون ساختار نظام جامع رفاه و تأمین اجتماعی" که در اواخر دولت اصلاحات تصویب گردید، ظرفیت مناسبی برای ارتقای جایگاه اجتماعی بازنشستگان و استفاده از تجارب آنها فراهم می سازد و میتوان با ایجاد کمیسیونی در شورایعالی رفاه و تأمین اجتماعی، امکان هماهنگی و انسجام بیشتر دستگاههای اجرایی در حوزه بازنشستگان کشوری را فراهم نمود.
وی با تکیه بر اهمیت پایداری صندوق بازنشستگی کشوری و توجه به مسایل مالی و معیشتی بازنشستگان، تصریح کرد که این صندوق باید به تقویت منزلت و فعالیت اجتماعی و فرهنگی بازنشستگان هم توجه نشان دهد.
شریعتمداری در این چارچوب، ایجاد مرکز اسناد تاریخی و روایتخانه صبا را اقدامی مهم و پرارزش دانست و خاطرنشان کرد: معرفی تاریخچه نظام بازنشستگی و هم سوابق خدمات مفاخر سیاسی، علمی، فرهنگی و... کشور که همچون دکتر علی شریعتمداری سابقه ۷۰سال خدمت را دارند، اقدام ماندگار فرهنگی است که باعث تقویت روحی و معنوی بازنشستگان هم خواهد شد.
وی در همین راستا از اقدامات انجام شده برای ایجاد "موزه کار" از جانب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اطلاع داد و اضافه کرد: به رغم موانعی که در این راه به وجود آمد، تلاش داریم این مجموعه را تا آخر کار دولت به نتیجه برسانیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با قدردانی از عملکرد مدیرعامل و مجموعه مدیران صندوق بازنشستگی کشوری در دوران مسئولیت، از آنها خواست تا انتهای دوره دولت کنونی هرچه سریع تر ساز و کار های لازم برای ساماندهی کانون های بازنشستگان و استفاده هرچه بیشتر از تجربه و مشاوره آنان توسط دستگاههای اجرایی را طراحی و عرضه کند.
شریعتمداری همینطور ضمن اشاره به حضور حجت الله صیدی، مدیرعامل بانک صادرات ایران بعنوان بانک عامل صندوق بازنشستگی کشوری، در این جلسه از همکاری استراتژیک این بانک با صندوق بازنشستگی کشوری و مشارکت آن در تأمین مالی طرح های مختلف اقتصادی، رفاهی و خدماتی قدردانی کرد.
در این جلسه همچنین، اکبر افتخاری، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، گزارشی از روند تحول دیجیتال در این صندوق و اقدامات انجام شده در بستر دولت الکترونیک عرضه کرد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی، نمایندگان بازنشستگان هم با بیان ارزیابی خود از عملکرد صندوق بازنشستگی کشوری در دوره مسئولیت شریعتمداری، انتظارات خویش را در واپسین روزهای مسئولیت در این وزارت خانه مطرح نمودند.
ساماندهی کانون های بازنشستگان، مهم ترین مبحث مطرح شده از جانب آنان بود.
منبع:

1400/04/18
22:02:59
5.0 / 5
1325
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بازی اندروید