بازی اندروید

ایرج قادری چگونه برای همكاری با فاطمه گودرزی صبوری كرد بعلاوه فیلم

ایرج قادری چگونه برای همكاری با فاطمه گودرزی صبوری كرد بعلاوه فیلم

بازی اندروید: وقتی ایرج قادری پس از 10 سال دست به کار ساخت فیلم «می خواهم زنده بمانم» شد، افراد زیادی را برای بازی در این فیلم به او پیشنهاد دادند ولی قادری بازیگری را انتخاب نموده بود که هیچ شناختی از او نداشت با این وجود با دیدن آزمون این بازیگر، گزینه مورد نظر خودرا یافت و حالا قصه تازه ای شروع شد؛ بازیگرانتخابی او، برای بازی در فیلم «جنگ نفتکش ها» با محمد بزرگ نیا قراری شفاهی گذاشته بود اما قادری ترجیح داد منتظر بماند تا این بازیگر ازآن پروژه فارغ شود و این بازیگر هم کسی نبود جز فاطمه گودرزی.


فاطمه گودرزی زاده ۱۹ تیر سال ۱۳۴۲ در خانواده ای متوسط در تهران است که البته اصالتی لرستانی دارد. او از آن بازیگرانی نیست که کشته مرده بازیگری بوده باشد و شاید دست تقدیر او را به این سمت و سو کشیده باشد.
به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، موزه سینما همزمان با سالروز تولد این بازیگر، گفتگوی تصویری کوتاهی از او منتشر نموده که گودرزی در آن از ورود خود به عالم بازیگری گفته واز اتفاقاتی ناخوشایند در سینما ابراز تاسف کرده و برای مردم کشورمان که شایسته شادی هستند، آرزوی خوشی دارد.
با شاگردی نزد رویا حلاج، نوازنده سنتور وارد عالم هنر شد و تصور نمی کرد روزی از بازیگری و سینما سردر بیاورد: «گاهی دست تقدیر سبب می شود آدمی در راهی قدم بردارد. گاهی آدمی برای کاری خیلی مشتاق است و گاهی آن کار برایش علی السویه است. من با اشتیاقی خیلی معمولی وارد این حرفه شدم.»
به هوای انجام بازیگری نیامده بود و شاید بر اثر کنجکاوی در آزمون بازیگری شرکت کرد ولی وقتی در نخستین گام مورد تشویق قرار گرفت، در این راه ماندنی شد و به جهت اینکه بازیگر موفقی باشد، آغاز به مطالعه و پیگیری کرد و در کار بر بدن و صدای خود که لازمه کاری بازیگری است، کوشید.
اولین بار بواسطه مهوش جزایری، مدیر تولید پروژه «گالش های مادر بزرگ» به کارگردانی بهمن زرین پور در آزمون بازیگری شرکت کرد و برای بازی در نقش کوچکی دعوت شد. همبازی اش حسین پناهی بود. شاید آن تشویق ها سبب شد اعتماد به نفس پیدا کند و در عالم بازیگری بماند.
اولین کارسینمایی اش «به خاطر همه چیز» نام داشت که تحت تاثیر فضاهای اول انقلاب، نگاهی کارگری داشت.
گودرزی در این ویدیوی کوتاه یادآوری می کند که آن زمان هر کس توانایی کار کردن داشت، با یک آزمون جلوی دوربین می آمد و البته سازندگان پروژه ها هم از قوه تشخیص بسیار بالایی برخوردار بودند اما الان اطرافیان کارگردان تست می گیرند و اگر از کسی خوش شان نیاید، اجازه حضور در آن پروژه را نمی دهند و اتفاقاتی بدتری هم رخ می دهد مانند پول گرفتن از مشتاقان بازیگری که به داستانی قدیمی تبدیل گشته یا تحمیل دوست و آشنای تهیه کننده برای بازی دریک نقش.
گودرزی در ادامه توضیحاتی درباره بازی خود در دو فیلم «جنگ نفتکش ها» و «می خواهم زنده بمانم» ارائه می دهد.
او که احترام ویژه ای برای محمد بزرگ نیا، کارگردان سینما و همسرش پروین صفری، طراح صحنه سینما قایل است، برای بازی در فیلم «جنگ نفتکش ها» با این زوج قول و قرار می گذارد که همزمان ایرج قادری، او را برای بازی در فیلم «می خواهم زنده بمانم» دعوت می کند و حالا خانم بازیگر با سخنان اطرافیان رو به رو می شود که ایرج قادری پس از ۱۰ سال می خواهد فیلم بسازد و... اما گودرزی که بگفته خودش تعدادی از اخلاق هایش مردانه است، نمی تواند روی قول و قرار شفاهی خود با بزرگ نیا پا بگذارد.
از سوی دیگر با وجود علاقه مندان بسیاری که مشتاق بازی در فیلم «می خواهم زنده بمانم» بودند، ایرج قادری، تصمیمش را گرفته بود و بازیگری را انتخاب نموده بود که در آزمون مورد نظر او، بهترین گزینه برای آن نقش بود.
به همین دلیل از تهیه کننده فیلمش خواست تا منتظر شوند بازی گودرزی در «جنگ نفتکش ها» به اتمام برسد.
گودرزی با یادآوری این خاطرات می گوید: آن زمان هم بازیگر محوری نبود. اما آنقدر با شعور و هوشیار بودند که اگر بازیگری را برای نقشی مناسب می دانستند، برایش صبر می کردند، حتی اگر او را نشناسند.
این بازیگر که رضایت تماشاگران برایش بسیار مهم می باشد، در مقایسه سینما و تلویزیون می گوید: «تلویزیون خیلی گسترده است با ۸۰ میلیون جمعیت سر و کار دارید و جلب رضایت شان مشکل تر است. سینما محیطی حرفه ای تر است، البته نه از جنبه بازیگری. چونکه جلوی دوربین سینما و تلویزیون اهتمام می کنم کار خودرا بدرستی انجام بدهم.»
او علاقمند بود نقش یک زن جنوب شهری را با همان فرهنگ بازی کند و دعوتی هم از جانب مسعود کیمیایی برای فیلم «اعتراض» عنوان شد ولی بعدا بیتا فرهی، این نقش را بازی کرد که گودرزی معتقد می باشد خیلی هم عالی آنرا اجرا کرده است.
گودرزی در آخر این گفتگوی کوتاه از آرزوهای خود می گوید: امیدوارم در آینده شرایط برای فعالان سینما آسان تر شود. بخل و کینه ها کنار گذاشته شود و همه کسانی که توانایی کار دارند، فرصت کار برایشان فراهم آید. شرایط اقتصادی مردم هم بهتر شود. حرف های زیادی دارم ولی همه در یک مصاحبه کاری نمی گنجد. آرزو دارم مردم مان خوشحال باشند، چون شایستگی اش را دارند.

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی کند.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4


منبع:

1400/04/20
13:12:37
5.0 / 5
1266
تگهای خبر: بازی , بدن , تولید , دانلود
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بازی اندروید