بازی اندروید

اجرای خریدسربازی و جریمه ریالی غایبان باردیگر تكرار می شود؟

اجرای خریدسربازی و جریمه ریالی غایبان باردیگر تكرار می شود؟

درپی انتشار خبری به نقل از یکی از مدیران ارشد تأمین اجتماعی در مورد خرید خدمت سربازی، رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح با تکیه بر این که مرجع انتشار اخبار حوزه سربازی سازمان وظیفه عمومی ناجا و ستادکل نیروهای مسلح است، اعلام نمود: هیچ طرحی برای خرید سربازی یا حتی جریمه ریالی مشمولان غایب در دستور کار نیست.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، در ایام اخیر خبری پیرامون خرید سربازی به نقل از یکی از مدیران ارشد سازمان تأمین اجتماعی منتشر گردید که در آن شرایط خرید خدمت سربازی و حتی مبلغ در ارتباط با آن هم اعلام شده بود. موضوعی که انتشار آن از جانب یک مسئول غیرمرتبط با حوزه سربازی عجیب به نظر می آید.
با این وجود این خبر در خیلی از رسانه ها همچون صداوسیما هم با عنوان خبرخوش برای سربازان مورد بازنشر قرار گرفته و این شائبه را برای مشمولان سربازی ایجاد کرد که احتمال اجرای طرح خرید خدمت سربازی وجود دارد. موضوعی که محل پرسش شماری از مخاطبان ایسنا هم قرار گرفت و به نظر می آید که اشتباه در نحوه بیان یا تنظیم خبر منجر شده تا شیوه احتساب دوران خدمت سربازی بعنوان "سابقه بیمه" تحت عنوان "خرید خدمت سربازی" اعلام گردد.
انتشار این خبر سبب شد تا باردیگر خرید خدمت سربازی را از امیر غلامرضا رحیمی پور، رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح پرس و جو نماییم.
او در گفتگو با ایسنا، درباره خبر انتشار یافته اظهار داشت: طبق قانونی که از مدت ها قبل هم وجود دارد، طول مدت خدمت سربازی بعنوان سابقه بیمه و جزو سنوات بیمه بازنشستگی افراد به حساب می آید و ازاین رو افراد متقاضی باید با پرداخت کسورات و حق بیمه این دوسال به شرکت بیمه که به قیمت روز انجام می شود، این دو سال را جزو سابقه خود لحاظ کنند.
وی افزود: این مورد در ارتباط با شرکتهای بیمه است و هیچ ارتباطی با مبحث خرید خدمت سربازی که متاسفانه در بعضی از خبرها هم انتشار یافته بود، ندارد. در این مورد همانطور که بارها هم اعلام شده، ستادکل نیروهای مسلح مخالف خرید خدمت سربازی و همینطور طرح جریمه ریالی سربازی است و چنین طرح هایی دیگر اجرا نخواهد شد.
رحیمی پور هرنوع خرید خدمت سربازی را خلاف عدالت دانست و اظهار داشت: اجرای چنین طرح هایی آثار و تبعات منفی زیادی در جامعه دارد و ازاین رو ستادکل نیروهای مسلح تصمیمی برای اجرای آن ندارد.
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح با تکیه بر این که مرجع رسمی انتشار اخبار در حوزه سربازی سازمان وظیفه عمومی ناجا و ستادکل نیروهای مسلح است، اظهار داشت: سفارش ما به مشمولان و خانواده هایشان این است که به اخبار انتشار یافته از منابع غیرموثق یا هرآنچه که تحت عنوان طرح، پیشنهاد و نظرشخصی افراد انتشار یافته و فاقد ضمانت اجرا و وجاهت قانونی می باشد توجه نکرده و به امید اجرای آن وارد غیبت از سربازی نشوند.1400/05/04
09:39:12
5.0 / 5
1544
تگهای خبر: بازی , شركت , ضمانت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
بازی اندروید