بازی اندروید
سجادپور:

شگفت زده ام

شگفت زده ام

به گزارش بازی اندروید علیرضا سجادپور که با بازگشت باردیگر بیماری برای یک جراحی احتمالی دیگر آماده می شود، از صف طولانی درخواست ها برای دریافت پروانه ساخت و سرمایه هایی که در رکود سینما هم فراهم می شوند ابراز تعجب کرد.


سجادپور که چندی پیش یک فیلم سینمایی را بعنوان تهیه کننده ساخت و فیلم دیگری را هم در نوبت دریافت پروانه ساخت دارد، در گفت وگویی با ایسنا درباره شرایط این روزهای خود و سینما صحبت کرد.
او که مدتی است از تومور مغزی رنج می برد و هنوز هم درگیر این بیماری است، ابتدا در اینباره اظهار داشت: نوروز سال جاری متوجه شدم که تومور مغزی ام برای بار سوم برگشته و چون در مدت دو سال این اتفاق چند بار تکرار شده و جراحی صورت گرفته، تیم پزشکی بخاطر حساسیت و خطر بیشتر جراحی، برای یک عمل مکرر تردید دارد بنابراین قرار شده فعلاً تا جایی که می توانیم این جراحی را به تاخیر بیندازیم تا وضعیت جسمی من بهتر شود. با این وجود جنس این بیماری رفت و برگشتی است و متاسفانه فراری از آن نیست.
سجادپور که مدتی قبل نامش بعنوان تهیه کننده یک فیلم سینمایی اعلام شد، درباره پروژه خود اظهار داشت: در مدتی که درگیر بیماری بودم کارهایی را انجام داده ام و طبق روال قبلی هم بیشتر با کارگردان های جوان کار می کنم چون با عنایت به شرایط اقتصادی سینما و هم اکران و هزینه تولید فیلم، طبیعتاً کارهایی که با بودجه کمتری بتوان آنها را ساخت، اولویت دارند تا شانس برگشت هزینه هم بیشتری باشد. درحال حاضرساخت فیلم «بلوط» که با شرایط بسیار سختی هم همراه بود تمام شده است.
او در اینباره بیان نمود: فیلمبرداری در ماه رمضان بود که گروه هم با گرمای بسیار زیاد در جنوب خوزستان مواجه بود و هم باید در شرایط کرونا کار را ادامه می داد. من بسیار نگران بچه ها بودم چون خودم به خاطر شرایط جسمی امکان حضور نداشتم و اگر می رفتم بیشتر سبب زحمت گروه می شدم ولی مدام با آنها در تماس بودم و خوشبختانه تیم تولید بسیار خوبی داشتیم که کار را در این شرایط پیش بردند.
وی افزود: «بلوط» قصه ای بومی را در استان خوزستان روایت می کند و بجز برخی عوامل که از مرکز اضافه شدند، بقیه از خود منطقه در گروه فعال شدند تا فیلم یک پروژه کاملاً بومی باشد. البته برای یک فیلم دیگر با یک فیلمساز اول هم درخواست پروانه ساخت داده ام که قرار بود هفته گذشته نتیجه آن مشخص شود اما با تعطیلاتی که پیش آمد باید برای هفته آتی منتظر باشیم.
این مدیر پیشین سینما در اداره نظارت و ارزشیابی در انتها با اشاره به اینکه «مشکل اکران فیلم همچنان از دغدغه های اصلی است» اظهار داشت: وقتی برای پروانه ساخت اقدام کردم متوجه شدم که حدود 60 درخواست در انتظار دریافت پروانه ساخت هستند و این تعداد درخواست مرا شگفت زده کرد چون فکر نمی کردم در شرایطی که رکود اقتصادی در سینما وجود دارد، اینقدر سرمایه بتوان فراهم نمود. هم اکنون ما برای ساخت فیلم خود منتظریم ببینیم در این صف طولانی کِی نوبت ما می شود. البته زمان هم نداریم چون بعضی فیلمها بنا به شرایط قصه، زمان مشخصی را باید برای فیلمبرداری داشته باشند مثل پروژه ما که باید در تابستان فیلمبرداری شود و اگر زمان از دست برود یک سال به تاخیر می افتد بنابراین این صف طولانی کمی نگران کننده است و امیدوارم دوستان در شورای پروانه ساخت فشار بیشتری را از نظر فشردگی کار تحمل کنند.
1400/05/11
20:03:11
5.0 / 5
1024
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
بازی اندروید