بازی اندروید

نصف شبانه روز 15 تا 29 ساله ها صرف رسیدگی به خودشان می شود

نصف شبانه روز 15 تا 29 ساله ها صرف رسیدگی به خودشان می شود

بازی اندروید: نتیجه تحقیقات آماری از این حکایت دارد که افراد 15 تا 29 ساله حداقل 11 ساعت و 30 دقیقه از زمان شبانه روز خودرا صرف رسیدگی و مراقبت از خود می کنند.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، نتیجه بررسی های آماری نشان میدهد که در مجموع ایرانیها بالاترین زمان خود که حدود ۱۱ ساعت و ۳۴ دقیقه بود را به کارهای مربوط به رسیدگی و مراقبت سپری می کنند همچون خوابیدن، خوردن و آشامیدن و یا مراقبت های بهداشتی و پزشکی و یا همین طور سفرهایی که در حقیقت با کارهای رسیدگی به خود اختصاص دارد.
اما نتیجه تحقیقات و بررسی های آماری که از طرف صمد احسانی – کارشناس آمارهای اجتماعی مرکز آمار ایران- در اختیار ایسنا قرار گرفته است در ارتباط با وضعیت افراد ۱۵ تا ۲۹ ساله جزئیات تازه ای را نشان میدهد که البته در این گروه های سنی نیز باز هم بیشترین گذران وقت به همان موضوع مجموعه کلی ایرانیها یعنی مراقبت از خود اختصاص دارد.
۱۵ تا ۲۴ ساله ها چه می کنند؟
بر طبق این گزارش در میان ۱۵ تا ۲۴ ساله ها در گروه مردان پس از فعالیت «رسیدگی و خودمراقبتی» که ۱۱ ساعت و ۴۶ دقیقه است متوسط بیشترین زمان صرف شده در شبانه روز به فعالیت «فرهنگ، فراغت، رسانه های گروهی، تمرین های ورزشی» با پنج ساعت و ۴۶ دقیقه و کمترین زمان صرف شده به فعالیت مربوط به کار داوطلبانه بدون مزد، کارآموزی و سایر کارهای بدون مزد و همین طور تولید کالا جهت استفاده نهایی خود با دو دقیقه اختصاص دارد.

در میان زنان گروه سنی ۱۵ تا ۲۴ ساله نیز پس از فعالیت «نگهداری و مراقبت های شخصی» که ۱۱ ساعت و ۵۰ دقیقه است فعالیت «فرهنگ، فراغت، رسانه های گروهی، تمرین های ورزشی» با چهار ساعت و ۴۴ دقیقه بیشترین و فعالیت کار داوطلبانه بدون مزد با دو دقیقه کمترین زمان صرف شده را به خود مختص کرده است.

مردان پا به پای زنان برای مراقبت از خود زمان صرف می کنند
همین طور بررسی نتایج این طرح در میان ۱۵ تا ۲۹ ساله ها از این حاکی از آنست که در میان مردان ۱۱ ساعت و ۳۳ دقیقه از زمان شبانه روز به رسیدگی و مراقبت از خود می گذرد و پس از آن متوسط بیشترین زمان صرف شده مربوط به فعالیت ها در زمینه «فرهنگ، فراغت، رسانه های گروهی و تمرین های ورزشی» است که حدود پنج ساعت و ۹ دقیقه را به خود اختصاص می دهد.

گروه سنی ۱۵ تا ۲۹ ساله کمترین زمان خودرا برای فعالیت در تولید کالا برای استفاده نهایی خود با حدود یک دقیقه صرف می کند.
در ارتباط با زمان گذرانی زنان این گروه سنی نیز باید تصریح کرد که نگهداری و مراقبت های شخصی ۱۱ ساعت و ۴۴ دقیقه از وقت آنها را به خود اختصاص می دهد و پس از آن فعالیت «فرهنگ، فراغت، رسانه های گروهی و تمرین های ورزشی» با چهار ساعت و ۲۷ دقیقه بیشترین و کار داوطلبانه بدون مزد با دو دقیقه کمترین زمان صرف شده را دارا است.

منبع:

1400/05/16
12:35:04
5.0 / 5
1199
تگهای خبر: تولید , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
بازی اندروید