بازی اندروید
رییس سازمان بهزیستی كشور خبرداد

پرداخت تسهیلات بلاعوض مسكن تا سقف 140 میلیون تومان به نیازمندان

پرداخت تسهیلات بلاعوض مسكن تا سقف 140 میلیون تومان به نیازمندان

به گزارش بازی اندروید رئیس سازمان بهزیستی كشور از افتتاح 2100 واحد مسكونی مددجویان سازمان بهزیستی كشور آگاهی داد و اظهار داشت: به دنبال افزایش هزینه ساخت مسكن و توقف برخی پروژه ها تسهیلات ویژه 30 تا 140 میلیون تومانی بعنوان كمك بلاعوض بر طبق پیشرفت فیزیكی پروژه ها پرداخت می شود.


به گزارش ایسنا، وحید قبادی دانا در مراسم افتتاح همزمان ۲۱۰۰ واحد مسکن مددجویان سازمان بهزیستی با اعلان اینکه از این تعداد واحد مسکونی ۴۶۶ واحد به خانوارهای دارای حداقل دو عضو معلول اختصاص می یابد، اظهار داشت: همین طور ۱۶۳۴ واحد نیز به سایر خانوارها مانند خانوارهای دارای یک فرد معلول و زنان سرپرست خانوار اختصاص می یابد.

وی با اعلان اینکه این واحدها با همراهی وزارت راه، بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن، سپاه، خیرین مسکن ساز و بسیج سازندگی ساخته شده است، افزود: متوسط متراژ این واحدهای مسکونی ۷۵ متر با تسهیلات بانکی تا ۴۰ میلیون تومان و ۱۰ میلیون تومان کمک بلاعوض برای خانوارها ساخته شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود: عملیات راه اندازی واحدها در زمین های خود مددجویان بوده است. درباب افراد فاقد زمین، توسط وزارت راه و بنیاد مسکن شرایط مورد نیاز آماده شده است.

قبادی دانا با اعلان اینکه از شروع تاسیس سازمان بهزیستی کشور ۱۲۶ هزار واحد مسکونی برای مددجویان ساخته شده است، اشاره کرد: ۹۰ هزار واحد مسکونی نیز از شروع دولت یازدهم ساخته شده است. همین طور ۴۵ هزار واحد هم در دست راه اندازی است.

وی با اعلان اینکه قراردادهای راه اندازی ۲۰ هزار واحد مسکونی نیز توسط بنیاد مسکن در مناطق روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت منعقد شده است، افزود: همین طور قرارگاه محرومیت زدایی مسئولیت ساخت ۵۲۵۲ واحد مسکونی خصوصاً در مناطق مرزی، بسیج سازندگی ۵ هزار واحد روستایی با اولویت روستاهای سیل زده و قرارگاه خاتم الانبیا ۱۵ هزار واحد مسکونی را به عهده گرفته اند.

بگفته رئیس سازمان بهزیستی کشور در برنامه مشترک سال ۹۴ پروژه ساخت مسکن با چندین نهاد برای خانوارهای دارای دو معلول به بالا شروع شده است. همان زمان اطلاعات ۱۴ هزار و ۳۰۰ خانوار احصاء شد و تابحال ۸۷۰۰ واحد نیز تحویل داده شده است. از این تعداد ۴۶۰۰ واحد در مناطق شهری و ۴۱۰۰ واحد نیز در مناطق روستایی بوده اند.

قبادی دانا با اعلان اینکه هزینه ساخت مسکن در مدت اخیر افزایش یافته و برخی پروژه ها متوقف شده اند، افزود: بنا بر این در جلسه ای مشترک با وزیر تعاون، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد مسکن تسهیلات ویژه ۳۰ تا ۱۴۰ میلیون تومانی بعنوان کمک بلاعوض بر طبق شرایط پیشرفت فیزیکی بنا پرداخت می شود.

بگفته رئیس سازمان بهزیستی کشور برای خانوارهای دو معلول به بالا ۵۵۰ میلیارد تومان تامین اعتبار شده که از این مقدار ۳۱۰ میلیارد هم هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه امروز در ۲۹ استان هم پروژه های ساخت مسکن افتتاح می شود، اظهار نمود: همانطور که می دانید در بودجه های دولتی سازمان بهزیستی برای تامین اجاره بها و ودیعه مسکن مددجویان بودجه ای دیده نشده است اما با همراهی بنیاد مستضعفان در این بخش نیز اقدامات موثری صورت گرفته است.

به گفته قبادی دانا ۱۰۰ هزار خانوار پشت نوبت دریافت مسکن هستند که برای تامین مسکن این تعداد به بیش از ۳۰۰۰ میلیارد تومان بودجه نیاز است.

وی افزود: بنیاد مستضعفان در زمنیه ودیعه مسکن، ۳۰ میلیارد تومان کمک هزینه اجاره بها و ۷۵ میلیارد تومان هم تسهیلات قرض الحسنه ودیعه مسکن در نظر گرفته است که در شهرها و روستاها بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون با بازپرداخت ۵ ساله پرداخت می شود. همین طور این تسهیلات در صندوق امداد ولایت قرار گرفته است که ۲۵ میلیارد تومان دیگر توسط صندوق هم افزایی شده است.

منبع:

1399/04/23
11:55:45
5.0 / 5
2223
تگهای خبر: اطلاعات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بازی اندروید