بازی اندروید

مشکلات زنان مهاجر افغان در تهران مستند شد

مشکلات زنان مهاجر افغان در تهران مستند شد

بازی اندروید: فیلمبرداری فیلم بلند مستند «بند تهران» به تهیه کنندگی، نویسندگی و کارگردانی «جابر مطهری زاده» به انتها رسید.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، «بند تهران»، با موضوع مشکلات زنان مهاجر افغان در ایران، هشتمین تجربه جابر مطهری زاده در مقام تهیه کننده و کارگردان آثار مستند است.
به نقل از مدیر رسانه ای «بند تهران»، این مستند بلند درباره مقطعی از زندگی «گلی قاسمی» دختر مهاجر افغانستانی است که به خاطر نداشتن پاسپورت و غیر قانونی بودن حضورش در ایران در شُرُف اخراج از دانشگاه است. او باید به افغانستان برود اما کسی حاضر به همراهی و کمک او نیست، حتی خانواده اش.
بگفته جابر مطهری زاده کارگردان این مستند، گلی قاسمی، سوژه فیلم هم اکنون با مشکلات عمده ای برای ادامه تحصیل و ماندن در ایران روبه روست و باتوجه به بحران فعلی افغانستان در تامین امنیت زنان، امکان سفر به افغانستان نیز از او سلب شده و نیاز به کمک ویژه دارد.
مرحله تحقیق و نگارش فیلمنامه «بند تهران» از شهریور سال ۹۸ شروع شده و فیلمبرداری آن از بهمن ۹۸ در سکوت خبری کلید خورده و تا اوایل شهریور ۱۴۰۰ ادامه پیدا کرده است. این فیلم هم اکنون مراحل فنی خودرا آغاز نموده تا برای حضور در جشنواره های داخلی و خارجی آماده شود.
جابر مطهری زاده قبل از این تجربه تهیه کنندگی و کارگردانی مستندهای هشتمین دقیقه، انکار شدگان، قوم کرد یک نگاه، مسافر آب، شاید که آینده از آن ما، ۴۷ و کهنه سرباز را در کارنامه خود داشته است.
سایر عوامل اصلی این مستند عبارتند از: مجری طرح: مریم جهانی، دستیار کارگردان: ابوالفضل معین، فیلم برداران: پیام عزیزی، امیر صادقی، صدابرداران: داوود قلی پور، جواد یمقی، مدیر تولید: مرصاد مطهری زاده، مدیر تبلیغات و رسانه: فرنوش آباء.
عکس پیوست خبر از احمد نوروزی.

منبع:

1400/06/16
23:33:32
5.0 / 5
1142
تگهای خبر: تبلیغات , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بازی اندروید