بازی اندروید
مدیرعامل جدید تامین اجتماعی:

می دانم در تأمین اجتماعی چه خبر است

می دانم در تأمین اجتماعی چه خبر است

مدیرعامل جدید سازمان تأمین اجتماعی با تکیه بر این که ما امانتدار مردم هستیم و باید مناسبات را به شکل عادلانه ترسیم نماییم اظهار داشت: دست اندازی ها با هر نگاهی باید قطع شود. یکی از شعارهای اصلی دولت فسادستیزی است. همانند حضور در اتاق شیشه ای، زمینه فساد در تأمین اجتماعی باید برچیده شود. افراد نزدیک به فساد از این سیستم دور خواهند شد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، میرهاشم موسوی در مراسم معارفه اش بعنوان مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه بحث رفاه یکی از دغدغه های مهم در عرصه های حکمرانی است اظهار داشت: از این منظر که نظام مقدس جمهوری اسلامی به مبحث عدالت توجه ویژه ای داده به نظر می آید ضریب اهمیت عدالت برای این نظام بیشتر باشد و حکمرانی تأمین اجتماعی با این رویکرد دینی که دنبال می نماییم از اولویت های اساسی و مهم به حساب می آید.
وی ادامه داد: نمی خواهم به مباحث تخصصی ورود کنم، اما لازم است رویکرد خودم را در این حوزه در چارچوب چند مفهوم و انتظاراتی که وزیر رفاه دارد بیان کنم. امید است با یک فهم مشترک برنامه هایمان را در حوزه های مختلف از بیمه تا درمان طراحی نموده و به اجرا در بیاوریم.
موسوی ضمن اشاره به سه مفهوم تحول، عدالت و اعتماد اظهار داشت: مفهوم تحول نسبت ما را با وضع موجود مشخص می کند. باوجود تلاش هایی که در دولت های مختلف در عرصه نظام تأمین اجتماعی صورت گرفته به نظر می آید همچنان ظرفیت های مختلفی بخصوص در درون سازمان نهفته است و می توانیم نگاه فراتری داشته باشیم.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی اضافه کرد: باآنکه سازمان در وضعیت کنونی محصول تلاش مدیران سابق است، اما وقتی در فضای عمل قرار می گیریم می بینیم چالش های مختلفی وجود دارد که جز با حرکت تحولی و رویکرد جهش انقلابی نمی توانیم به شکل عادی پاسخ سوالات را بدهیم.
وی با اشاره به اینکه پس از 40 سال باید تحولات را در چندجهت در تأمین اجتماعی ایجاد نماییم اظهار داشت: تحول سه جهت دارد. یکی در چشم انداز و نگاه کلان به مسایل، دوم تحول در جهت گیری و سیاست ها و سوم تحول در فرآیند ها، کارکردها و عملیات اقدام و عمل است.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی ضمن اشاره به مفهوم عدالت که رویکرد و جهت تحولی را مشخص می کند اظهار داشت: حق باید به حق دار برسد. ما امانتدار مردم ایم و باید مناسبات را به شکل عادلانه ترسیم نماییم. عزل و نصب ها باید با شاخصهای مدنظر وزیر رفاه صورت گیرد. دست اندازی ها با هر نگاهی باید قطع شود. یکی از شعارهای اصلی دولت فسادستیزی است. همانند حضور در اتاق شیشه ای، زمینه فساد در تأمین اجتماعی باید برچیده شود. افراد نزدیک به فساد از این سیستم دور خواهند شد.
موسوی اضافه کرد: مفهوم سوم اعتماد است. اعتماد یعنی باید کارایی و کارآمدی خودمان را به حدی برسانیم که رضایت عمومی برای خدمت گیرندگان حاصل شود. باید رضایت در جامعه خدمت گیرندگان به وجود بیاید. اگر رضایتی تولید شود خود این رضایت مولد اعتماد است و در نهایت می تواند منجر به کارایی و کارآمدی سیستم شود.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی افزود: با امیدواری کامل می توانم بگویم سازماندهی کارها بر طبق این سه اصل، شدنی است. ما می توانیم با این سه اصل الگوی موفق تأمین اجتماعی را برای جامعه خود عرضه نماییم. من می دانم در تأمین اجتماعی چه خبر است، می فهمم 43 هزار میلیارد هزینه درمان یعنی چه و.... اما اگر این جهت ها را با این معیارها تنظیم نکنیم در نهایت اثربخشی لازم را مشاهده نمی نماییم. دست یاری به سمت همه شرکای اجتماعی دراز می کنم. اینجا خانه مردم است.



1400/06/20
21:05:07
5.0 / 5
1073
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
بازی اندروید