بازی اندروید
وزیر ورزش و جوانان:

جایگاه جوانان در وزارت ورزش باید ارتقاء یابد

جایگاه جوانان در وزارت ورزش باید ارتقاء یابد

بازی اندروید: وزیر ورزش و جوانان با اشاره به پیشنهادات مطرح شده در خصوص جداسازی این وزارتخانه اظهار داشت: این مسئله همچنان در حد پیش بینی و فرضیه مانده است؛ عده ای به جداسازی و تبدیل وزارتخانه به سازمان معتقدند و بخشی نیز بر دو وزارتخانه ای شدن تاکید دارند؛ اما هم اینک اقدام جدی در این راستا صورت نگرفته است.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، سیدحمید سجادی در ارتباط با محورهای مهمی که در دستور کار وزارتخانه ورزش و جوانان قرار دارد، اظهار نمود: حدود ۱۰ سال قبل - خرداد ۹۰- دو سازمان جوانان و تربیت بدنی ادغام شدند و شاهد یک وزارت جدید به نام "ورزش و جوانان" بودیم.
وی اصلی ترین توجهات این وزارتخانه را ناظر بر مسائل جوانان دانست و اشاره کرد: از مهم ترین این محورها، هویت بخشی فردی، دینی، اجتماعی و استعدادیابی برای جوانان است. خاصه مباحثی که به معیشت و مسکن این قشر ارتباط دارد. این ارتباطات دقیقاً با موضوع و سنِ تقریبی جوانی در کشور مرتبط می باشد.
وی اضافه کرد: جوان از ۱۸ تا ۲۸ سال شناخته نمی شود؛ بلکه این وزارتخانه به طورکلی قشر جوان را در نظر دارد و الحمدلله در این راستا ۳۷۰۰ سمن تحت پوشش وزارتخانه قرار گرفته و مجوز رسمی فعالیت دریافت کرده اند.

شکل گیری شورای عالی جوانان
به گفته سجادی، وزارت ورزش و جوانان در نظر دارد، ابتدا شورای عالی جوانان را شکل دهد؛ چنانچه رییس جمهور مدتی پیش حکم دبیری شورای عالی جوانان را صادر کرد. مقرر است دررابطه با انتخاب اعضای حقیقی و حقوقی وزارتخانه هایی همچون آموزش و پرورش، وزارت علوم و وزارت کار و چهار نفر بصورت حقیقی - متشکل از تعدادی از جوانان نام آشنا و کارشناس و دغدغه مند در زمینه بیانیه گام دوم و جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی - گزینش شوند.
وی همین طور اشاره کرد: این افراد باید درباب دولت انقلابی و مردمی دغدغه مند باشند و این تکلیفی است که از نظر ساختار باید در دستور کار وزارتخانه قرار گیرد.

کارکردهای شورای مشورتی جوانان
سجادی اشاره کرد: شخصا درخواست کردم شورای مشورتی برای امور جوانان در نظر گرفته شود که در حوزه های مختلف مباحثی را مطرح و مورد بحث و بررسی قرار دهد. ایده ما این است که متفاوت با گذشته، این وزارتخانه را در زمینه جوانان بعنوان یک قرارگاه مرکزی شکل دهیم تا مطالبات جوانان را بیش از گذشته، از دستگاهها پیگیری نماییم.
وزیر ورزش و جوانان معتقد است: مشکل مسکن، شغل و ازدواج باید توسط سایر دستگاهها پیگیری شود و ما دست به رصد و مطالبه گری بزنیم و تکالیف سایر دستگاهها را پیگیری نماییم. اگر قرارگاه فوق با در نظرگیری اختیارات برای وزارت ورزش شکل گیرد، خواهیم توانست، خواست و نیاز جوانان را مطالبه و پیگیری نماییم.
وزیر ورزش و جوانان در این راستا به جریان استعدادپروری و میدان دهی و اعتماد به جوان در امتداد تحقق اهداف بیانیه گام دوم توسط قشر جوان کشورمان اشاره نمود و در این زمینه اظهار داشت: ایشان در بیانیه گام دوم حدود ۴۰ بار از واژه جوانان نام برده اند. هرجا اتفاق مهمی در کشور افتاده است، توسط قشرجوان صورت گرفته است. امروز ۷۰ درصد جمعیت کشورمان جوانان هستند که پس از پیروزی نقلاب دیده به جهان گشوده اند و این قشر به قدری خوب هستند که نادیده پای این انقلاب ایستاده اند.
سجادی که در برنامه ای رادیویی صحبت می کرد، همین طور در پاسخ به سوالی در ارتباط با احیای برنامه های دولت قبل، در خصوص رونق دهی بیشتر به بخش جوانان نسبت به حوزه ورزش اظهار داشت: شخصا تیم مشاوره خوبی در زمینه جوانان تجمیع کرده ام که معتقدم برنامه های خوبی طراحی و در دست اقدام دارند. با گذر از روزهای پیش رو و کادرسازی های معمول، مقرر است توسط این تیم خوش فکر کارهای بزرگی را صورت دهیم؛ البته گاه مطرح شده بود که دو مقوله ورزش و جوانان از یکدیگر جا شوند و نماینده های مجلس نیز نقطه نظراتی داشتند تا جایگاه جوانان بهتر از گذشته دیده شود.
سجادی از پیشنهادات مطرح شده در خصوص جداسازی این وزارتخانه سخن گفت و افزود: این مسئله همچنان در حد پیش بینی و فرضیه مانده است؛ عده ای به جداسازی و تبدیل وزارتخانه به سازمان معتقدند و بخشی نیز بر دو وزارتخانه ای شدن تاکید دارند؛ اما هم اینک اقدام جدی در این راستا صورت نگرفته است.
وی اظهار داشت: مشاوران نکاتی را گوشزد کرده و رییس جمهور نیز پذیرفته اند که جایگاه جوانان باید از حد معاونت فراتر رفته و ارتقا یابد.1400/06/27
12:23:08
5.0 / 5
1156
تگهای خبر: آموزش , بدن , جوانان , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
بازی اندروید