بازی اندروید

انتقال آب از مهران به پایانه برکت برای خدمت رسانی به زوار اربعین

انتقال آب از مهران به پایانه برکت برای خدمت رسانی به زوار اربعین

بازی اندروید: در جریان سفر مدیرعامل بنیاد برکت به استان ایلام، پایانه برکت در منطقه مرزی ایران و عراق با راه اندازی خط 20 کیلومتری انتقال آب از شهر مهران به این پایانه به بهره برداری رسید.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، محمد ترکمانه درباره این طرح توضیح داد: علاوه بر خط ۲۰ کیلومتری انتقال آب نسبت به راه اندازی و تکمیل دو مخزن با ظرفیت ۲ هزار مترمکعب در شهر مهران و ۷۰۰ مترمکعب در پایانه برکت اقدام شده است که نخستین مخزن بطور کامل تکمیل شده و دومین مخزن، مراحل پایانی ساخت را پشت سر می گذارد.

وی اشاره کرد: برای انتقال آب از شهر مهران به پایانه برکت ۳۰۰ میلیاردریال اعتبار تکمیلی هزینه شده و مقرر است زوار حسینی از نتایج و برکات آن بهره مند شوند.

مدیرعامل بنیاد برکت در تشریح دلیلهای راه اندازی پایانه برکت در منطقه مرزی مهران اظهارکرد: بنیاد این پایانه را در مساحت ۳۰ هکتار و عملیات راه سازی ۸ کیلومتر با هدف ساخت سوله های اسکان موقت، راه اندازی محل پذیرایی و پارکینگ برای زوار حسینی در دست ساخت دارد.

ترکمانه افزود: ساخت مرکز جامع سلامت، تامین و نصب مخازن آب و ۲۰ دستگاه آبسرد کن، راه اندازی نمازخانه ۲۰۰ متر مربعی، ساخت ۲۰۰ چشمه سرویس بهداشتی و راه اندازی ۵ هزار متر مربع سایه بان از دیگر امکانات و خدمات در نظر گرفته شده برای زوار در پایانه برکت است.

وی تصریح کرد: در سال ۱۳۹۷ بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر برای ورود به کشور عراق برای شرکت در مراسم راهپیمایی اربعین از مرز مهران عبور کردند که این رقم در سال ۹۸ به ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر رسیده است. احساس نیاز برای خدمت رسانی به زوار حسینی، بنیاد برکت را به راه اندازی پایانه در این منطقه ترغیب کرد.

مدیرعامل بنیاد برکت بیان کرد: با بهره برداری از طرح آب رسانی به پایانه برکت، امکان خدمات رسانی به راهیان کربلا و زوار اربعین حسینی بیش از پیش فراهم آمده است.

گفتنی است، بنیاد برکت ستاد اجرائی فرمان امام ۷ هزار و ۸۵۷ طرح با حجم سرمایه گذاری ۹ هزار و ۲۹۱ میلیاردریال را در در زمینه های توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی، فرهنگی و خدمات بیمه ای را در مناطق روستایی و محروم استان ایلام به بهره برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.
منبع:

1400/07/04
20:03:56
5.0 / 5
1251
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بازی اندروید