بازی اندروید
خزعلی:

تاریخ را مردان می نویسند اما زنان امضایش می کنند

تاریخ را مردان می نویسند اما زنان امضایش می کنند

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری، اظهار داشت: تاریخ، جنگ و دفاع را مردان می نویسند اما زنان آنرا امضاء می کنند. اگر امضای زنان پای آن نباشد ماندگار و جاودانه نخواهد شد. این ماندگاری و این عظمت به کمک بانوان ما، نسل به نسل منتقل خواهد شد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، انسیه خزعلی درنشست «روایت های ماندگار زنان دفاع مقدس» که به مناسبت هفته دفاع مقدس و با حضور تعدادی از زنان ایثارگر در محل معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری انجام شد ضمن اشاره به جایگاه و نقش تبیین گری بانوان، اظهار نمود: اگرحضرت زینب(س) نبود، کربلا برای ما ماندگار نبود. اگر تبیین گری های آن بانوی بزرگوار نبود، این نهضت حسینی تداوم بخش نبود و حقیقت کربلا پنهان می ماند. بواسطه ی تبیین گری ایشان بود که این ارزش ها و بزرگی ها به ما رسید و بواسطه ی آن شهید فهمیده ها و شهید حججی ها رشد کردند و امروزه هم شاهد تربیت فرهنگ فداکاری و ایثار در جنبه های مختلف مثل شهید علی لندی هستیم.
ایشان در ادامه ضمن برشمردن اهمیت حفظ جایگاه شهدا و اربعین حسینی تشریح کرد: شهدا کسانی اند که به ما حیات و زندگی جاوید، چگونه زیستن و چگونه مردن را آموختند و این همان چیزی است که دشمن از آن می ترسد و می خواهد این فرهنگ در جامعه و در بین کتب درسی فرزندانمان کمرنگ شود؛ اما تا وقتی که زنان و مادران ما، که مربیان حقیقی نسل ها هستند، در صحنه حضور دارند این اتفاق نخواهد افتاد.
معاون امور زن و خانواده دولت سیزدهم، هدف از برگزاری این جلسه را تجدید پیمان با شهدا و خانواده های آنان اعلام نمود و اظهار داشت: دل های ما نزد شما و شهیدان شما گرو است. با شهیدان مان پیمان می بندیم که در این راه هستیم و هرآن چه که توان داریم را برای تداوم این مسیر خواهیم گذاشت.
به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، در بخش دیگر این برنامه نرگس کریمی، مشاور ایثارگران معاونت زن و خانواده ریاست جمهوری نیز در این جلسه به ارائه ی آماری از ایثارگری و فداکاری های زنان در هشت سال دفاع مقدس پرداخت و اظهار داشت: ما ۶۴۲۸ زن شهید داریم که ۵۰۰نفر از آنها رزمنده یا امدادگرانی بودند که در جنگ به شهادت رسیدند. ۵۷۳۵نفر زن جانباز داریم که ۳۰۷۵ نفر از آنان بالای ۲۵درصد جانبازی دارند.
وی تصریح کرد: در زمان دفاع مقدس خیلی از مردها راهی جبهه ها شدند و بانوان در این حماسه آفرینی ها بی نصیب نماندند. آنان توانستند تصویر قوی از خود در نقش های مختلف نشان دهند. این نقش ها شامل امدادگری، رزمی، حمایت های عاطفی و روانی، فعالیت در ستادهای پشتیبانی، جهادی، فرهنگی و... بود. زنان سربازان گمنامی بودند که با تحمل بار سنگین ناشی از جبهه و جنگ اصلی ترین سرمایه های زندگی شان را در راه انقلاب دادند.
کریمی، هدف از این جلسه را تلاش در جهت سیاستگذاری ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و مقاومت مبتنی بر سیاست های کلی نظام عنوان نمود و اشاره کرد: باید با زنده نگه داشتن یاد شهدا و تجلیل و تکریم خانواده های آنان در جهت انتقال این معارف باارزش به نسل معاصر تلاش نماییم.
براساس اعلام روابط عمومی معاونت امور زنان و خانواده رییس جمهوری، تحلیل سیاستگذاری های اجتماعی ناظر به همسران شهدا، توجه به کاهش لطمه های اجتماعی بعد از جنگ، تأثیر اعتماد به نفس و باورهای دینی در تاب آوری خانواده های ایثارگران، استفاده از ابزارهای انتقالی مانند هنر و ادبیات برای بیان ارزش ها، جرأت ورزی برمبنای پاسداشت ارزش ها در امتداد تقویت سبک زندگی، نادیده گرفتن نقش موثر زنان در جنگ و عدم انتقال واقعیت حضور زنان در جنگ، بیان دغدغه ها و مشکلاتی که خانواده هاو ایثارگران با آن روبه رو هستند و... همچون مواردی بود که زنان ایثارگر و جانباز در نشست با معاونت زن و خانواده ریاست جمهوری مطرح نمودند.1400/07/08
11:15:27
5.0 / 5
1101
تگهای خبر: بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بازی اندروید