بازی اندروید

توضیحات وزیر ارشاد درباره تفاهم با صداوسیما و اظهاراتش با موضوع سینما

توضیحات وزیر ارشاد درباره تفاهم با صداوسیما و اظهاراتش با موضوع سینما

بازی اندروید: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تفاهم با سازمان صداوسیما برای برگزاری یک نشست با هدف حل مساله مجوزها در شبکه نمایش خانگی آگاهی داده است. او همین طور توضیحاتی را درباره اظهارات اخیرش در خصوص تماشای فیلم ها در سینما ارائه نمود.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، محمدمهدی اسماعیلی که در همایش پدافند غیرعامل و رسانه پایدار حاضر شده بود، در جمع خبرنگاران درباره حل مساله مجوزها در شبکه نمایش خانگی چنین اظهار داشت: ما با آقای دکتر جبلی که برادر بسیار خوبمان هستند و مسئولیت شبکه نمایش خانگی را پذیرفته اند، بنایمان بر این است و به تفاهم رسیده ایم که سازمان صداوسیما و وزارت ارشاد با هم بنشینند و مساله را حل نماییم.
وی ادامه داد: وزارت ارشاد یک تکالیف ذاتی دارد و قانون که در این مساله عوض نشده است و آن تکالیف بر عهده وزارت ارشاد است. منتها امروز یکسری اتفاقات جدید و یکسری رسانه های جدید شکل گرفته است و مساله گرفتار ابهاماتی شده است. من بعنوان وزیر ارشاد موضعم روشن است و وزارت ارشاد هم دراین زمینه بحثش روشن است. ولی به هر حال این مساله باید با مشارکت و همفکری میان بخش های درگیر با موضوع، حل شود.
وزیر ارشاد افزود: درباره موضوع مجوز تولیدات شبکه نمایش خانگی، ما شورای عالی فضای مجازی و نهادهای بالا دستی را بعنوان تصمیم گیرنده داریم. آقای دکتر جبلی و سازمان صداوسیما هم مثل وزارت ارشاد، همگی دغدغه این مساله را داریم که مقرر است در چند روز آینده کار را به یک تفاهم مشترک و در نهادهای بالادستی آنرا به تصویب برسانیم و در معرض دید مردم قرار دهیم.
اما محمدمهدی اسماعیلی بامداد امروز دوشنبه ـ ۱۷ آبان ماه ـ در اظهار نظری دیگر درباره صحبت هایش در یک گفت وگوی تلویزیونی که به برداشت های متفاوتی در بعضی رسانه ها و فضای مجازی منجر شده بود، توضیح داد: من یک برنامه گفت و گوی ۹۵ دقیقه ای در تلویزیون داشتم و گفتم که اگر من بعنوان وزیر ارشاد برخی فیلم ها را نتوانم با خانواده ام ببینم حتما این برای عموم جامعه هم سفارش نمی گردد.
او با اعلان اینکه تعداد معدودی از فیلم ها نیازمند اصلاح هستند، اضافه کرد: خانواده خودم را مثال زدم. از قضا همین چند روز پیش با خانواده یک فیلم سینمایی دیده بودیم. دیدن فیلم سینمایی در خانواده ما یک امر عمومی است. ما با هم می رویم سینما، با هم فیلم می بینیم و هیچ مشکلی هم با تماشای فیلم با خانواده نداریم. آن نکته ای که گفتم ناظر به تعداد بسیار بسیار معدودی از فیلم هایی است که نیازمند اصلاح هستند و اگر آن اصلاح انجام نشود ممکنست من با خانواده ام نتوانم آن فیلم ها را ببینم پس اگر من نمی توانم ببینم باید در جامعه هم همین اتفاق بیفتد. یعنی عرف جامعه، اخلاق جامعه، سنت های حاکم بر جامعه و ضوابط شرعی و قانونی و دینی ما موضوعی را نپذیرد و من اجتباب میکنم، طبیعتا نمیتوانیم به جامعه هم آنرا تجویز نماییم.
منبع:

1400/08/18
11:14:42
5.0 / 5
1107
تگهای خبر: تولید , فضای مجازی , همایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
بازی اندروید