بازی اندروید
رئیس كانون سردفتران ازدواج و طلاق استان اصفهان خبر داد:

اصفهان در وضعیت قرمز ازدواج

اصفهان در وضعیت قرمز ازدواج

بازی اندروید: اصفهان رییس کانون سردفتران ازدواج و طلاق استان اصفهان، اظهار داشت: در مهرماه که مقارن با اعیاد ربیع و رونق ازدواج است، 870 ازدواج در مقابل 800 طلاق در استان اصفهان ثبت گردید.علی اکبر صافی اصفهانی در دیدار هیات مدیره جدید کانون سردفتران ازدواج و طلاق استان اصفهان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان، گزارشی از تحولات نوین ثبت ازدواج و طلاق و ایجاد دفتر الکترونیک ازدواج همچون طلاق ارائه کرد.

وی با اعلان اینکه در رنگ بندی ازدواج در کشور، استان اصفهان در وضعیت قرمز ازدواج قرار دارد، اظهار داشت: در شهریورماه امسال تعداد طلاق های ثبت شده در استان حدود هزار طلاق و ازدواج ها حدود ۷۰۰ مورد بوده است.

صافی اصفهانی اضافه کرد: در مهرماه که مقارن با اعیاد ربیع و رونق ازدواج است، طلاق ها حدود ۸۰۰ مورد و ازدواج ها حدود ۸۷۰ مورد بوده است.

رئیس کانون سردفتران ازدواج و طلاق استان اصفهان، کاهش ازدواج از یک سو و رشد طلاق از طرف دیگر در استان را بسیار نگران کننده دانست.

وی اشاره کرد: کانون سردفتران ازدواج و طلاق استان اصفهان با زیرمجموعه حدود ۲۰۰ دفترخانه فعال در استان و برخوردار بودن از ظرفیت و توان علمی و تجربی سران دفاتر، آمادگی دارد که در دفترخانه ها و یا مکانی که اوقاف یا میراث فرهنگی در اختیار گذارد، در زمینه مشاوره های قبل از طلاق و قبل از ازدواج فعالیت کند و بتواند سهم و نقش موثری در توسعه ازدواج و کاهش طلاق ایفا کند.

صافی اصفهانی در ادامه از عدم حضور مسئولان ذی ربط در زمینه ازدواج و طلاق در شورای فرهنگ عمومی استان انتقاد نمود و از امام جمعه اصفهان درخواست نمود رئیس کانون سردفتران ازدواج و طلاق استان را به عضویت این شورا منصوب کند.

به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی کانون سردفتران ازدواج و طلاق استان اصفهان، این پیشنهاد با استقبال امام جمعه اصفهان همراه شد است.

آیت الله طباطبایی نژاد_ امام جمعه اصفهان بر ضرورت سهمیه بندی ثبت ازدواج همچون طلاق بین سردفتران و موازنه درآمد آنان اصرار کرد و قول مساعد داد که این مهم را به مسئولان امر گوشزد کند.

خبرنگار-طاهره شفیعی

منبع:

1400/08/22
10:53:39
5.0 / 5
1124
تگهای خبر: مشاوره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بازی اندروید